Baseny ogrodowe, oczka wodne cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny wykonania oczek wodnych oraz basenów. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Budowa oczka wodnego – naturalne górskie 26000 zł/szt
Budowa oczka wodnego – małe oczko wodne z kaskadą 900 zł/m2
Budowa oczka wodnego – ozdobne oczko wodne z stylu japońskim 29000 zł/szt
Budowa oczka wodnego – formy gotowe 3500 zł/szt
Budowa oczka wodnego – oczko wodne ze strumieniami i kaskadami 27000 zł/szt

Baseny ogrodowe, oczka wodne cennik

W ostatnich latach w Polsce bardzo popularne stały się baseny ogrodowe i oczka wodne. Jest to prosty sposób na ożywienie przestrzeni ogrodu.

Budowa basenu jest poważnym przedsięwzięciem. Należy zakupić akcesoria do basenu takie jak: pompy, filtry, drabiny i oświetlenie.

Natomiast oczko wodne jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli interesuje nas mniejszy zbiornik wodny, który ma mieć charakter głównie dekoracyjny. Różnice w kosztach budowy oczka wodnego wynikają głównie z rodzaju użytych materiałów oraz kształtu i rozmiaru zbiornika. Zbiornik może być zbudowany z materiałów ciężkich takich jak: beton, kamień, cegła. Można również zostawać sztywną formę wykonaną np. z włókna szklanego lub plastiku.

Ceny wykonania oczka wodnego wahają się od 900 zł do nawet 27 tys. zł. Dysponując kwotą 900 zł w naszym ogrodzie może powstać małe oczko wodne z kaskadą. Droższym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowych form do budowy oczka wodnego. Należy liczyć się z wydatkiem rzędu 3,5 tys. zł. Jeżeli jednak interesuje nas oczko wodne – naturalne górskie należy przygotować około 26 tys. złotych. O tysiąc złotych więcej należy zapłacić za budowę oczka wodnego ze strumieniami i kaskadami. Natomiast za kwotę 29 tys. w naszym ogrodzie może pojawić się ozdobne oczko w stylu japońskim.