Cyklinowanie cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny cyklinowania. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Kompleksowa usługa – układanie, cyklinowanie bezpyłowe, trzykrotne lakierowanie 76 zł/m2
Gruntowanie posadzki 4 zł/m2
Wylewanie samopoziomujących mas 23,5 zł/m2
Szlifowanie podłogi z zanieczyszczeń i nierówności 9,5 zł/m2
Układanie parkietu, mozaiki, podłóg egzotycznych 38 zł/m2
Cyklinowanie bezpyłowe 21,75 zł/m2
Cyklinowanie bezpyłowe dot. olejowanie 46 zł/m2
Cyklinowanie desek pokrytych olejną farbą 48 zł/m2
Trzykrotne cyklinowanie i lakierowanie bez materiału 35 zł/m2
Trzykrotne cyklinowanie i lakierowanie wraz z materiałem 64 zł/m2
Czterokrotnie cyklinowanie bezpyłowe i lakierowanie parkietu, mozaiki i podłogi egzoty. 46 zł/m2
Cyklinowanie i czterokrotne lakierowanie stopni 51,5 zł/szt
Cyklinowanie i czterokrotne lakierowanie podstopni 42 zł/szt
Polerowanie bezpyłowe 6 zł/m2
Lakierowanie – jednokrotne bez materiału 4 zł/m2
Lakierowanie – dodatkowe 6 zł/m2
Olejowanie – jednokrotne bez materiału 9 zł/m2
Szpachlowanie ubytków i szczelin 10 zł/m2
Zamontowanie listw przypodłogowych 8,5 zł/m2
Zamontowanie płyt do podłoża 28 zł/m2

Cyklinowanie cennik

Podłoga z drewna w trakcie użytkowania często ulega uszkodzeniom. Cyklinowanie jest sposobem, aby zniwelować szkody i przywrócić jej piękny wygląd.

Różnice w cenniku cyklinowania zależą przede wszystkim od stopnia uszkodzeń parkietu, rodzaju użytego drewna oraz indywidualnych oczekiwań klienta.

Cyklinowanie najczęściej rozpoczyna się od szlifowania podłogi z wszelkich zanieczyszczeń i nierówności. Koszt takiej usługi wynosi ok 9 - 11 zł za metr kwadratowy. Następnym etapem jest już właściwe cyklinowanie parkietu lub mozaiki. Taka praca została wyceniona średnio na 15 – 17 zł za metr kwadratowy. Klient może sobie również zażyczyć, aby zamienić tradycyjną metodę na cyklinowanie bezpyłowe. Najczęściej jest to droższa usługa – ok 27 zł za metr kwadratowy. Cena wycyklinowania metra kwadratowego podłogi zależy również od ilości cyklinowania i lakierowania np. trzykrotne cyklinowanie i lakierowanie będzie kosztować średnio 35 zł natomiast czterokrotne cyklinowanie i lakierowanie jest droższe o około 10 zł (46,50 zł/m2). Kolejnym etapem jest polerowanie, które kosztuje od 4 do 10 zł za metr kwadratowy. Prace kończy lakierowanie, za które należy zapłacić od 2 do 5 zł za metr kwadratowy.

Cyklinowanie może być również sposobem na odnowienie schodów. Cena cyklinowania i czterokrotnego lakierowania stopni waha się od 46 do 56 zł za sztukę. Do tego należy jeszcze doliczyć koszt cyklinowania i lakierowania podstopni. Ta usługa kosztuje średnio od 37 do 46 zł za sztukę.

Część firm oferuje kompleksowa usługa polegająca na ułożeniu parkietu, cyklinowaniu bezpyłowym oraz późniejszym trzykrotnym lakierowaniu kosztuje średnio ok 75 zł za metr kwadratowy.

Warto pamiętać również o dodatkowych pracach takich jak: olejowanie (4 – 10 zł/ m2), szpachlowanie ubytków i szczelin (3 – 7 zł/m2) czy montaż listew przypodłogowych (7 – 10 zł/m2).

Proszę wziąć pod uwagę, że podane w artykule kwoty mają charakter poglądowy. Ostateczne ceny należy ustalać bezpośrednio z wykonawcą.