Elewacje cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny wykonania elewacji. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Malowanie elewacji – bez materiału 20 zł/m2
Docieplanie budynku 15 zł/m2

Elewacje cennik

Zadbana elewacja jest postrzegana jako wizytówka domu. Elewacja często pełni funkcję zarówno praktyczne np. docieplanie budynku, jak i estetyczne.

Koszty wykonania elewacji zależą głównie od rodzaju materiału. Wyróżniamy m.in. elewacje kamienne, drewniane, ze szkła oraz z cegieł i bloczków.

Elewacje kamienne są od dawna dostępne na polskim rynku. Wybierane są chętnie ze względu na szeroką paletę kolorów, tekstur, oraz różnorodnymi możliwościami obróbki tj. szlifowanie, piaskowanie czy polerowanie. Ten typ elewacji jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne jak i czynniki atmosferyczne. Cena wykonania elewacji kamiennej waha się od 190 do 447 zł za metr kwadratowy.

Elewacja drewniana jest również bardzo popularna od wielu lat. Jest to jedna z najstarszych metod ochrony ścian zewnętrznych. Na elewację należy stosować drewno o wilgotności ok 15-18%. Najlepiej sprawdza się świerk i sosna ze względu na dużą zawartość żywicy, co powoduje, że jest trwalsze i bardziej odporne na wilgoć. Koszt wykonanie elewacji drewnianej zależy głównie od rodzaju użytego drewna i waha się od 47,37 do nawet 385 zł za metr kwadratowy.

Natomiast elewacja ze szkła dopiero zyskuje na popularności. Dyskretnie mocowane duże tafle szkła pozwala uzyskać wrażenie lekkości. Jeżeli ktoś chce urozmaicić ten efekt może wykorzystać szkło drukowane lub barwione.

Elewacje z cegieł i bloczków mogą być wykonane z cegły klinkierowej, cegły licowej, cegły silikatowej, cegły betonowo-kalcytowej oraz z bloczków betonowych.

Po kilku latach elewacja często wymaga odnowienia. Jednym ze sposobów jest malowanie elewacji. Koszt takiej usługi wynosi od 10 do 20,5 zł za metr kwadratowy.

Należy pamiętać, kwoty że użyte w artykule zostały uśrednione. Ostateczne ceny należy bezpośrednio uzgodnić z firmą budowlaną.