Glazurnik, kafelkowanie, flizowanie cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny wykonania glazury i kafelkowania. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Skucie starej glazury i terakoty 30 zł/m2
Wyrównanie, tynkowanie i przygotowanie podłoża do położenia nowej glazury 15 zł/m2
Układanie glazury i terakoty 61 zł/m2
Układanie glazury i terakoty w „caro” 57,25 zł/m2
Układanie płytek – wielkość 10x10 86 zł/m2
Układanie gresu 58 zł/m2
Układanie gresu – schody 118 zł/m2
Układanie dekorów 18 zł/mb
Montaż cokołów – gotowe 19 zł/mb
Montaż cokołów – cięte 26 zł/mb
Wiercenie otworów w glazurze do średnicy 12 mm 24 zł/m2
Montaż narożnych listw – plastik 12 zł/mb
Wykonanie ozdobnego wałeczka lub szlaczka 18 zł/mb
Wykonanie półki z glazury 107 zł/mb
Wykonanie półeczek, występów, ościeży 206 zł/m2

Glazurnik, kafelkowanie, flizowanie cennik

W trakcie remontu łazienki lub kuchni często niezbędne jest przeprowadzenie prac glazurniczych tj. wymiana glazury lub kafelkowanie.

Różnice w cenach usług glazurniczych wynikają często ze stopnia skomplikowania konkretnych prac oraz rodzaju użytego materiału.

Podczas remontu prace glazurnicze należy rozpocząć od przygotowania powierzchni. Należy skuć starą glazurę i terakotę. Koszt takiej usługi waha się od 10 do nawet 35 zł za metr kwadratowy. Następnie należy powierzchnię wyrównać, otynkować i przygotować do położenia nowej glazury. Średnia cena wykonania takich prac wynosi około 15 za za metr kwadratowy. Jednak w niektórych sytuacjach koszt może wzrosnąć nawet do 45 zł za metr kwadratowy. Kolejnym etapem jest ułożenie glazury i terakoty. W związku z tą usługą należy liczyć się z kosztem od 40 do 60 zł za metr kwadratowy. Cena wzrasta od 10 do 15 zł za metr kwadratowy (50 -60 zł) jeżeli chcemy, aby glazura i terakota była ułożona w tzw. „caro”. Dodatkowo należy się liczyć z kosztem nawet 90 zł za ułożenie m2 płytek, jeżeli ich wielkość wynosi 10x10. Ostatnim etapem prac glazurniczych jest fugowanie, oraz montaż narożnych listw. Fugowanie średnio kosztuje od 25 do 30 zł za m2. Natomiast montaż narożnych listw około 10-15 zł za metr bieżący.

Glazurę i terakotę można również wykorzystać do wykończenia schodów. Ułożenie glazury i terakoty na schodach kosztuje od 80 do 110 zł za metr kwadratowy. Trochę droższe jest wykorzystanie na schodach gresu. Ułożenie metra kwadratowego gresu na schodach kosztuje średnio 117 zł.

Należy pamiętać również o kosztach dodatkowych prac glazurniczych. Do takich prac można zaliczyć wykonanie ozdobnych wałeczków, półek, występów oraz obudowanie wanny lub brodzika. Koszt takich usług jest bardzo zróżnicowany. Należy się liczyć z wydatkiem rzędu 107 zł za wykonanie półki z glazury. Natomiast za obudowę brodzika zapłacimy od 130 do 300 zł. Obudowa wanny jest droższa. Musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 280 – 500 zł.

Warto pamiętać, że ceny różnią się również w zależności od konkretnego województwa oraz od wielkości miejscowości. Użyte w artykule kwoty mają charakter poglądowy. Ostateczne ceny należy ustalać bezpośrednio z wykonawcą.