Izolacja, ocieplenia, docieplenia cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny wykonania izolacji oraz docieplenia budynku. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Docieplanie ścian zewnętrznych bez materiału 57,75 zł/m2
Docieplenie ścian zewnętrznych z materiałem 132,5 zł/m2
Montaż i ociepleniem płyt g-k na stelażu wraz materiałem 114 zł/m2
Montaż kowerów z płyty g-k 158 zł/mb
Docieplenie poddasza wełną i folią wraz z płytą g-k na stelażu 93 zł/m2
Docieplenie poddasza wełną i folią wraz z płytą g-k na stelażu wraz z materiałem 154 zł/m2

Izolacja, ocieplenia, docieplenia cennik

Docieplając dom zmniejszają się koszty związane z ogrzewaniem. Dodatkowo obniża się wilgotność budynku i znikają wszelkiego rodzaju grzyby i zacieki. Warunki mieszkaniowe ulegają polepszeniu.

Koszty związane z dociepleniem budynku zależą od rodzaju użytego materiału izolacji oraz doświadczenia firmy budowlanej.

Za docieplenie ścian zewnętrznych budynku należy zapłacić średnio od 67 zł za metr kwadratowy. Jeżeli do tej kwoty doliczymy jeszcze koszty zakupu materiałów cena wzrośnie do 153 zł za metr kwadratowy.

Aby odpowiednio docieplić budynek należy wyizolować poddasze. Ocieplenie poddasza wykonuje się zwykle z wełny mineralnej. Jeżeli chcemy wykorzystać przestrzeń poddasz do celów mieszkalnych niezbędna będzie izolacja połaci dachowych. Zaporę termiczną wykonuje się zazwyczaj z wełny mineralnej. Należy jednak zabezpieczyć ocieplenie przed wilgocią. Do tego zadania wykorzystuje się folią paroizolacyjną. Koszt docieplenia poddasza wełną i folią wraz z płytą g-k na stelażu kosztuje od 62 do 141 zł za metr kwadratowych. Cena za wykonanie metra kwadratowego takiego docieplenia osiągnie nawet 232 zł jeżeli doliczyć do niej koszty użytych materiałów.

Warto pamiętać, że kwoty użyte w artykule mają charakter poglądowy. Ostateczne ceny należy ustalić osobiście z firmą budowlaną.