Kanalizacja cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny wykonania kanalizacji. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych 129,25 zł/mb
Wykonanie podejść wodno-kanalizacyjnych – plastik 192 zł/szt
Wykonanie podejść wodno-kanalizacyjnych – miedź 216 zł/szt
Odpowietrzenie kanalizacji 117,5 zł/szt
Wykonanie wyjścia kanalizacji pod ławą 243,5 zł/szt
Wykucie oraz wykonanie pionów kanalizacyjnych 380,5 zł/szt

Kanalizacja cennik

Kanalizacja jest ważnym elementem każdego budynku mieszkalnego. Jest to system rur, koryt, kolektorów służący do odprowadzania ścieków sanitarnych lub deszczowych. Generalnie kanalizację dzielimy na wewnętrzną i zewnętrzną.

Cena wykucia i wykonania pionów kanalizacyjnych wewnętrznych wynosi od 400 do 500 złotych. Natomiast za wykonanie metra bieżącego instalacji wodno-kanlizacyjnych zapłacimy od 120 do 190 zł. Niemniej jednak koszt wykonania podejść wodno-kanalizacyjnych zależy od rodzaju użytego materiału. Jeżeli decydujemy się na plastik cena jest niższa. Należy zapłacić średnio 149 zł. Natomiast jeżeli z jakiś względów uważamy, że lepiej sprawdza się podejście wodno-kanalizacyjne wykonane z miedzi należy liczyć się z wydatkiem rzędu 210 – 280 zł. Dodatkowo za wykonanie wyjścia kanalizacji pod ławą należy zapłacić od 250 do 350 zł.

Dodatkowym wydatkiem może być odpowietrzenie kanalizacji. Za taką usługę należy zapłacić od 100 do 170 zł.

Warto pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od miejsca budowy lub remontu np. ceny są wyższe w większych miastach niż w mniejszych. Kwoty, które zostały użyte w artykule zostały uśrednione i mają charakter poglądowy. Ostateczne ceny należy ustalać już bezpośrednio z wykonawcą.