Kominy, kominki cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny wykonania kominów i kominków. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Wykonanie kominka w całości według wzoru 9000 zł/szt
Wykonanie obudowy kominka z materiału klienta 2000 zł/

Kominy, kominki cennik

Przed instalacją kominka warto się zastanowić nad jego rodzajem. Kominki dzielimy na grupy ze względu na rodzaj materiału, jaki jest potrzebny do uzyskania ciepła. Na polskim rynku budowlanym możemy spotkać cztery rodzaje kominków: na paliwo stałe, na wkłady kominkowe, elektryczne bądź gazowe.

Kominki na paliwo stałe są to tradycyjne kominki, które rozpalane są przy użyciu drewna lub węgla. Zaletą takiej konstrukcji jest długie utrzymywanie ciepła oraz przyjemny widok naturalnych płomieni.

Kominki na wkłady kominkowe są to specjalne konstrukcje o znacznie obniżonej emisji gazów do atmosfery. W kominku pali się tylko specjalnie suszonym drewnem po około dwóch latach leżakowania.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są gazowe bądź elektryczne kominki, które imitują efekt spalania drewna lub węgla. Praca związana z rozpaleniem kominka ograniczona została do wciśnięcia jednego przycisku. Nie musimy się martwić o wygospodarowanie specjalnego miejsca na składowanie opału. Wadą jednak przynajmniej w przypadku kominka elektrycznego mogą być duże rachunki za prąd.

Koszty związane z wykonaniem tradycyjnego kominka wynoszą od 7000 do 11000 zł. Dodatkowo często należy zapłacić za wykonanie obudowy kominka. W tym przypadku cena waha się od 2000 do 6000 zł.

Oczywiście można negocjować ceny. Wartości podane w artykule są wyśrodkowane.