Malowanie ścian cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny malowania ścian. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Akrylowanie 4 zł/m2
Mycie sufitów i ścian 8 zł/m2
Dwukrotne malowanie metodą tradycyjną farbami emul. w jednym kolorze – bez mat. 5 zł/m2
Dwukrotne malowanie agregatem hydrodynamicznym pow. 1000 m2 farbami emulsyjnymi – bez materiału 3 zł/m2
Malowanie środkiem gruntującym 6 zł/m2
Opalanie starej powłoki malarskiej na drewnianych powierzchniach 30 zł/m2
Lakierowanie – farby olejne 36 zł/m2
Impregnacja drewna 18 zł/m2
Zabezpieczanie folią mebli w malowanych pomieszczeniach 12 zł/m2

Malowanie ścian cennik

Zmiana koloru ścian w mieszkaniu to bardzo prosty i skuteczny sposób na metamorfozę wnętrz. Malowanie ścian to jedna z najczęstszych wykonywanych prac remontowych.

Prace związane z malowaniem należy rozpocząć od przygotowania powierzchni. Często stosowanym rozwiązaniem jest mycie ścian i sufitów. Koszt takiej usługi mieści się w przedziale 1,50 – 3, 50 zł za metr kwadratowych. Zdarza się jednak, że wykonawca może sobie zażyczyć nawet 8 zł za metr kwadratowy. Jeżeli ściany są pokryte np. farbą olejną należy ją usunąć, zeskrobać. Cena skrobania metra kwadratowego ściany waha się od 2 do 8 zł.

Kolejnym etapem jest malowanie ścian. Jest kilka sposobów malowania ścian m.in metoda tradycyjna oraz malowanie agregatem hydrodynamicznym. Dwukrotne malowanie metodą tradycyjną farbą emulsyjną w jednym kolorze wycenione zostało na około 5,20 zł. Cena wzrośnie do około 10 zł jeżeli ściana zostanie pomalowana w dwóch kolorach. Agregat hydrodynamiczny używany jest najczęściej przy powierzchni powyżej 1000 m2. Cena za metr kwadratowy wynosi średnio 3,24 zł.

W koszty należy wkalkulować również ceny prac dodatkowych związanych z malowaniem ścian np. malowanie środkiem gruntującym (od 1,50 do 6 zł za m2) akrylowanie (1,50 – 4,50 zł/m2) lub zabezpieczenie folią malarską mebli w malowanych pomieszczeniach (od 5 do 12 zł/m2).

Warto pamiętać, że cenniki malowania ścian mogą się różnić w zależności od województwa oraz wielkości miasta. Ceny, które zostały użyte w artykule mają charakter poglądowy. Ostateczne koszty należy uzgadniać bezpośrednio z fachowcem lub firmą budowlaną.