Ogrody zimowe cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny wykonania ogrodu zimowego. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena

Ogrody zimowe cennik

W ostatnich latach modnym elementem domu lub mieszkania stały się ogrody zimowe. Konstrukcja ogrodu zimowego zależy głównie od jego przeznaczenia. Wyróżniamy ogrody ogrzewane całoroczne oraz sezonowe. Rodzaj przeszkleń dobieramy ze względu na wysokość temperatury jaką chcemy uzyskać.

Ogrody sezonowe to lekkie konstrukcję, których szkielet jest wypełniony pojedynczym szkłem lub płytami z litego poliwęglanu. Taka powłoka nie jest barierą cieplną, dlatego ciężko jest w zimę utrzymać dodatnią temperaturę.

Natomiast konstrukcja ogrodów całorocznych polega na szkleniu szyb zespolonych wypełnionych aregonem. Taka budowla charakteryzuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła oraz dobrą szczelnością na przenikanie wody opadowej i wiatru.

Popularnym rozwiązaniem jest konstrukcja jedno lub dwuspadowa. Cena jest uzależniona od rodzaju ogrodu zimowego oraz jego powierzchni. Koszty konstrukcji wahają się od 1600 do 3100 za metr kwadratowych (ogród jednospadowy). Droższa jest budowa ogrodu dwuspadowego – od 1650 do 3150 za metr kwadratowy.

Ostateczne ceny należy należy ustalić bezpośrednio z fachowcem. Koszty mogą się różnić w zależności od specyfiki zlecenia.