Ogrzewanie podłogowe cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny wykonania ogrzewania podłogowego. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Instalacja szafki i rozdzielacza do ogrzewania podłogowego 310,5 zł/szt

Ogrzewanie podłogowe cennik

Ogrzewanie podłogowe jest ostatnio bardzo modnym sposobem ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. System ten wykorzystuje przewody zamontowane pod podłogą, którymi płynie ciepła woda lub grzewcze elementy elektryczne. Ogrzewanie podłogowe sprawia, że ciepło jest oddawane równomiernie w całym pomieszczeniu. Często też ten system pozwala na oszczędności w trakcie sezonów grzewczych. Ogrzewanie podłogowe daje również więcej możliwości wykorzystania wnętrza pomieszczenia, ponieważ ze ścian znikają grzejniki i można ustawiać meble w dowolnej konfiguracji.

Koszt wykonania jednego metra kwadratowego ogrzewania podłogowego wynosi średnio od 100 do 300 zł. Tańszym rozwiązaniem jest montaż wodnego ogrzewania podłogowego (ok 150 zł/m2). Natomiast ogrzewanie podłogowe elektryczne może kosztować nawet 300 zł za metr kwadratowy. Należy również liczyć się z dodatkowymi wydatkami tj. koszt instalacji szafki i rozdzielacza do ogrzewania podłogowego. Za jedną sztukę należy zapłacić średnio 345 zł.

Pragniemy przypomnieć, że podane w tekście kwoty zostały uśrednione. Ostateczne ceny należy ustalać bezpośrednio z wykonawcą. Koszty mogą być generowane przez czynniki, które nie zostały uwzględnione w artykule.