Projektowanie oświetlenia cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny projektowania oświetlenia. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Projekt rozmieszczenia punktów świetlnych, włączników, gniazd, dobór oprawy oświetleniowych i osprzętu elektrycznego – powierzchnia do 100 m2 300 zł/szt

Projektowanie oświetlenia cennik

Sposób oświetlenia pomieszczeń mieszkalnych decyduje w istotny sposób o ich wyglądzie i użyteczności. Projektowanie oświetlenia jest użytecznym narzędziem, które daje ogromne możliwości zmiany wystroju i wyrazu wnętrza.

Przygotowanie projektu oświetlenia ściśle wiąże się z formą oraz kolorystyką pomieszczenia. Przed wykonaniem instalacji elektrycznych warto skonsultować się z architektem wnętrz w celu ustalenia właściwego położenia punktów oświetlenia. Instalację elektryczną należy rozplanować we wnętrzu w takich sposób, aby była możliwość różnicowania natężenia światła

Koszt wykonania projektu rozmieszczenia punktów świetlnych zależy głównie od rozmiaru przestrzeni. Za projekt oświetlenia w mieszkaniu o powierzchni nie przekraczającej 100 metrów kwadratowych zapłacimy ok 300 zł. W projekcie zostanie uwzględnione położenie zarówno punktów świetlnych, jak i włączników, gniazd. Ponadto projektant dobierze najbardziej optymalny rodzaj oprawy oświetleniowej i osprzętu elektrycznego. Jeżeli powierzchnia mieszkania wynosi od 100 do 200 metrów kwadratowych należy liczyć się z wydatkiem rzędu 300 – 500 zł.

Warto pamiętać, że kwoty użyte w teksie zostały uśrednione. Ostateczne ceny należy ustalać już bezpośrednio z wykonawcą.