Projektowanie wnętrz cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny projektowania wnętrz. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Projektowanie i aranżacja wnętrz- usługa kompleksowa – dom 120 m2 70 zł/m2
Projektowanie i aranżacja wnętrz – usługa kompleksowa- mieszkanie – 60 m2 80 zł/m2
Projekt kolorystyki mieszkania – ściany, podłogi i sufity, dobór kolorystyki wykładzin, dywanów, tkanin – powierzchnia do 100 m2 300 zł/szt

Projektowanie wnętrz cennik

Na polskim rynku budowlanym znajduje się wiele firm, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania i wykańczania wnętrz. Pracownicy takiej firmy podczas rozmowy wstępnej z klientem ustalają zasięg i specyfikę prac. Następnie sporządzana jest dokumentacja techniczna, która potrzebna jest do wykonania zlecenia. Firma często wykonuje również wizualizacje komputerowe.

Koszt usług jest bardzo różnorodny. Najczęściej zależy od wielkości powierzchni oraz specyfiki prac. Za usługę kompleksową polegającą na zaprojektowaniu i aranżacji powierzchni mieszkania do 60 m2 należy zapłacić ok 80 zł za metr kwadratowy. Jeżeli przestrzeń pod projekt jest większa niż 120 m2 cena za metr kwadratowy jest o 10 zł niższa (70 zł/m2). Natomiast cena usługi częściowej waha się od 10 do nawet 90 zł za metr kwadratowy.

Dodatkową usługą jest wykonanie projektu kolorystyki mieszkania, która polega na dobraniu odpowiednich kolorów farb, wykładzin i tkanin. Koszt uzależniony jest od wielkości przestrzeni. Za wykonanie projektu kolorystyki pomieszczeń o wielkości poniżej 100 m2 należy zapłacić ok 300 zł. Jeżeli mieszkanie jest większe niż 100 m2 należy liczyć się z kosztem rzędu 300-500 zł za wykonanie projektu.

Jeżeli mieszkanie ma nietypowe rozmiary możemy również poprosić o indywidualną aranżację np. kuchni. Wykonanie projektu zabudowy kuchennej to koszt rzędu 60 – 90 zł za metr bieżący.

Oczywiście cenniki projektowania wnętrz mogą się różnić w zależności od prestiżu konkretnej firmy oraz wielkości miejscowości. Ostateczne ceny należy ustalać już bezpośrednio z firmą, która podejmie się zlecenia.