Szpachlowanie, gipsowanie ścian cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny szpachlowania i gipsowania ścian. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Położenie gładzi gipsowej wraz z materiałem 35 zł/m2
Położenie gładzi gipsowej bez materiału 23 zł/m2
Położenie siatki zbrojącej na pęknięciach i zarysowaniach 5 zł/mb
Szpachlowanie łączeń pomiędzy płytami g-k 5 zł/m2
Akrylowanie 4 zł/m2
Montaż kasetonów typ. Amstrong, Termathex wraz z materiałem 112 zł/m2
Montaż kasetonów typ. Amstrong, Termathex bez materiału 53 zł/m2
Montaż aluminiowych narożników 12 zł/mb
Montaż sztukaterii 20 zł/mb

Szpachlowanie, gipsowanie ścian cennik

Szpachlowanie i gipsowanie jest często niezbędną pracą, która ma za zadanie wygładzenie nierównej powierzchni. Często jest ostatnim etapem, który poprzedza malowanie ścian.

Ceny szpachlowania i gipsowania są różne. Koszt położenie gładzi gipsowej na jednym metrze kwadratowym powierzchni oscyluje w granicach od 10 do 20 zł za metr kwadratowy. Jeżeli do tej ceny doliczymy również koszty związane z zakupem materiału, kwota wzrośnie do średnio ok 35 zł za metr kwadratowy.

W przypadku, kiedy ściana jest mocno popękana wymaga głębokiej renowacji należy na niej położyć siatkę zbrojoną. Koszt położenia metra bieżącego takiej siatki wynosi od 7,5 do 8,5 zł.

Szpachlowanie będzie niezbędną pracę także przy użyciu płyt kartono-gipsowych. Koszt takiej usługi wynosi średnio ok 5,20 zł za metr kwadratowy. Należy liczyć się również z dodatkowymi kosztami tj. akrylowanie (4,27 zł/m2).

Często wykorzystywanym elementem dekoracyjnym we wnętrzach jest kaseton lub sztukateria. Jeżeli interesuje Cię montaż kasetonów typu Amstrong Termathex musisz liczyć się z kosztem rzędu 35 - 80 zł za m2. Jeżeli doliczyć do tej kwoty koszt materiałów cena za jeden metr kwadratowy odpowiednio wzrośnie do 74 – 169 zł. Natomiast montaż sztukaterii kosztuje od 10 do 31 zł za metr bieżący.

Należy wiedzieć, ze kwoty użyte w artykule mają charakter poglądowy. Ostateczne kwoty należy ustalić bezpośrednio z wykonawcą.