Tapetowanie cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny tapetowania ścian. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Zrywanie starych tapet 6 zł/m2
Tapetowanie – ściany 16 zł/m2
Tapetowanie – sufity 30 zł/m2

Tapetowanie cennik

Tapetowanie jest prostym sposobem na zmianę wystroju wnętrza. Jest to praca, którą można zarówno wykonać samemu, jak i zlecić firmie remontowej.

Przed przystąpieniem do pracy trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię, która musi być sucha, czysta, gładka i odkurzona. Należy zerwać starą tapetę lub zeskrobać starą farbę. Usuwanie starych tapet kosztuje średnio 6 zł za metr kwadratowy. Natomiast za zeskrobanie starej farby z metra kwadratowego należy zapłacić od 2 do 8 zł. Po zerwaniu tapet/ zeskrobaniu farby otrzymaną powierzchnię należy wygładzić i zagruntować. Kiedy uzyskamy już gładkie ściany należy je umyć ciepłą wodą z mydłem malarskim lub detergentem.

Tapetować możemy zarówno ściany jak i sufity. Cena wytapetowania jednego metra kwadratowego ściny wynosi około 16 zł. Położenie tapety na suficie jest droższe – należy się liczyć z wydatkiem rzędu 30 zł za metr kwadratowy.

Warto pamiętać, że podane w artykule kwoty mają charakter poglądowy. Ostateczne ceny należy ustalać bezpośrednio z fachowcem lub firmą budowlaną.