Układanie kostki brukowej cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny układania kostki brukowej. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Kompleksowe ułożenie kostki grubość 4 cm na podbudowie betonowej – szary 86 zł/m2
Kompleksowe ułożenie kostki grubość 4 cm na podbudowie betonowej – czerwony, grafitowy,pomarańczowy 89 zł/m2
Obrzeże wylane z betonu 14 zł/m2
Krawężnik podwórkowy grubość 6 cm – montowane na chudym betonie 27 zł/mb

Układanie kostki brukowej cennik

Kostka brukowa wykorzystywana jest jako budulec trwałych i estetycznych nawierzchni chodników i podjazdów. Kostka brukowa może być również stosowana w ogrodzie – często właśnie z tego materiału wykonane są alejki i ścieżki ogrodowe.

Przed rozpoczęciem prac należy dobrać odpowiednią grubość kostki. Budulec wybieramy pod kątem natężenia ruchu oraz obciążenia jakie będzie na niego działały. W miejscach gdzie będzie odbywał się wyłącznie ruch pieszy np. ścieżki w ogrodzie, wystarczy zastosować kostkę o grubości od 4 do 6 cm. Koszt ułożenia metra kwadratowego takiej kostki wynosi średnio 86 zł. Na podjeździe należy ułożyć kostkę o grubości minimum 6 cm. Za wykonanie metra kwadratowego podjazdu zapłacimy od 100 do 140 zł. Jeżeli jednak na powierzchni przewidziany jest ruch kołowy trzeba wybrać kostkę o grubości 8 cm i więcej.

Warto pamiętać również o kosztach dodatkowych prac np. związanych z wykonaniem obrzeżą. Za wykonanie metra kwadratowego obrzeża wylanego z betonu należy zapłacić ok 140 zł.

Ostateczne koszty należy bezpośrednio ustalić z wykonawcą. Kwoty użyte w teksie zostały uśrednione i mają charakter poglądowy.