Układanie paneli, układanie parkietu cennik

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny układania paneli i parkietu. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Demontaż starego parkietu 21 zł/m2
Usuwanie starych wykładzin 6 zł/m2
Usuwanie starych płytek PCV 8 zł/m2
Układanie wykładziny dywanowej – bez klejenia 17 zł/m2
Układanie wykładziny dywanowej – z klejeniem 25 zł/m2
Układanie paneli – podłogowe 24 zł/m2
Układanie paneli – ścienne 59 zł/m2
Układanie desek – typ barlinek 30 zł/m2
Układanie parkietu 14 zł/m2
Układanie mozaiki 17 zł/m2
Układanie oraz montaż legarów 9 zł/mb
Układanie desek na legarach 46 zł/m2
Montaż drewnianej boazerii wraz z wykonaniem rusztu z listew – ściana 54 zł/m2
Montaż drewnianej boazerii wraz z wykonaniem rusztu z listem – sufit 61 zł/m2
Szlifowanie boazerii wraz z lakierowaniem – 1 krotne 8 zł/m2
Zamontowanie listw wykończeniowych podsufitowych 9,5 zł/mb
Zamontowanie listw wykończeniowych przypodłogowych 7,75 zł/mb
Zamontowanie listw wykończeniowych ościeżnic 106 zł/szt
Zamontowanie listw dylatacyjnych 91 zł/mb
Zamontowanie cokołów wraz z docieńciem oraz przyklejeniem paska wykładziny 17 zł/mb

Układanie paneli, układanie parkietu cennik

Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów każdego wnętrza. W zależności od własnych preferencji możemy zdecydować się na parkiet, panele lub wykładzinę.

Różnice w cenach związanych z podłogą wynikają głównie ze specyfiki konstrukcji oraz rodzaju użytych materiałów. Ceny często są podane wraz z kosztami zakupu materiału.

Remont podłogi zaczyna się najczęściej od demontażu starych elementów. Koszty takiej usługi zależą głównie od użytego wcześniej surowca. Demontaż starego parkietu kosztuje od 8,50 do nawet 27 zł za metr kwadratowy. Usunięcie starej wykładziny to wydatek rzędu 6,50 - 10 zł za metr kwadratowy. Droższą usługą jest usunięcie starych płytek PCV – taka usługa jest wyceniona średnio na 10 - 15 zł za metr kwadratowy.

Jednym z tańszych rozwiązań jest wykładzina dywanowa. Jeśli zdecydowaliśmy się na ułożenie wykładziny dywanowej należy się liczyć z wydatkiem rzędu 11 – 21 zł za metr kwadratowych. Jeżeli do tej kwoty doliczymy jeszcze koszt klejenia wykładziny, cena za metr kwadratowy wzrośnie do 13,50 – 32,20 zł.

Wielorakie zastosowanie mają panele, które można zarówno ułożyć na podłodze, jak i na ścianie. Panele podłogowe są tańsze. Cena za ułożenie metra kwadratowego to koszt średnio 24 zł. Natomiast przy panelach ściennych należy liczyć się z kosztem ok 60 zł za metr kwadratowy. Innym popularnym rozwiązaniem ściennym jest boazeria. Koszt ułożenia boazerii drewnianej wynosi średnio 25 – 35zł za metr kwadratowy ściany lub 55 – 62 zł za metr kwadratowy sufitu.

Jeżeli z jakiś względów wolimy drewnianą podłogę możemy wybrać parkiet lub mozaikę. W takiej sytuacji należy liczyć się z wydatkiem w granicach 15 - 19 zł za metr kwadratowych – ułożenie parkietu lub 12 – 22 zł za metr kwadratowy – ułożenie mozaiki.

Warto również wziąć pod uwagę dodatkowe koszty tj. montaż list wykończeniowych przypodłogowych (od 4 do 11 zł za metr bieżący) lub montaż cokołów (średnio 16 zł za metr bieżący).

Pragniemy przypomnieć, że kwoty podane w artykule mają charakter poglądowy. Ostateczne ceny należy osobiście ustalać z wykonawcą.