Cennik usług hydraulicznych

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny usług hydraulicznych. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Demontaż starych punktów hydraulicznych 106,5 zł/szt
Demontaż starej instalacji hydraulicznej metalowej wraz z kuciem 44,5 zł/mb
Montaż i podejście stelaża 197 zł/szt
Zainstalowanie zestawu hydroforowego 299,5 zł/szt
Drobne prace hydrauliczne 17,5 zł/szt
Wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych 129,25 zł/mb
Wykonanie podejść wodno-kanalizacyjnych – plastik 192 zł/szt
Wykonanie podejść wodno-kanalizacyjnych – miedź 216 zł/szt
Odpowietrzenie kanalizacji 117,5 zł/szt
Wykonanie wyjścia kanalizacji pod ławą 243,5 zł/szt
Wykucie oraz wykonanie pionów kanalizacyjnych 380,5 zł/szt
Zainstalowanie kratek wentylacyjnych 5 zł/szt
Zainstalowanie drzwi rewizyjnych 52 zł/szt
Montaż instalacji gazowej 129,25 zł/mb

Cennik usług hydraulicznych

W trakcie budowy lub remontu ważnym elementem jest odpowiednie zaplanowanie instalacji hydraulicznej. Pracami związanymi z montażem, instalacją i naprawami instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania zajmuje się hydraulik.

Ceny prac związanych z instalacjami hydraulicznymi zależą od kilku czynników. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę stopień trudności zlecony prac, oraz doświadczenie konkretnego fachowca. Kolejnym istotnym czynnikiem jest fakt, czy w cenie są wliczone koszty materiałów.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej lub gazowej musisz liczyć się z kosztem rzędu 120-190 zł za metr bieżący. Podobną sumę należy zapłacić za wykonanie jednego punktu centralnego ogrzewania.

W trakcie remontu należy na samym początku usunąć stare punkty hydrauliczne np. brodzik, zlewozmywak, umywalkę lub wannę. Cena od demontażu jednej sztuki waha się od 110 do 150 zł. Cena zależy od wielkości obiektu oraz stopnia trudności demontażu. Często trzeba również usunąć starą instalację hydrauliczną wykonaną z metalu. Za taką pracę należy zapłacić od 40 do 70 zł za metr bieżący.

W trakcie budowy lub remontu często trzeba wykonać podejście wodno-kanalizacyjne. Cena jest niższa jeżeli decydujemy się na wykonanie podejścia z tworzyw sztucznych – średnio od 210 do 280 zł za sztukę. Jeżeli jednak uważamy, że podejście wodno-kanalizacyjne z miedzi jest lepsze, musimy się liczyć z kosztem od 210 do 280 zł za sztukę.

W cenniku usług hydraulicznych znajdują się również takie prace jak odpowietrzanie kanalizacji lub zamontowanie zestawu hydroforowego. Odpowietrzenie kanalizacji kosztuje średnio około 100 zł. Cena jednak może dochodzić nawet do 170 zł za sztukę. Zdecydowanie droższe jest zamontowanie zestawu hydroforowego. Tutaj ceny wahają się od 250 do 400 zł za sztukę.

Hydraulik często wykonuje również mniejsze zlecenia tj. wymiana uszczelek w baterii. Cena drobnych prac hydraulicznych wynosi od 15 do 20 zł za sztukę. Warto wspomnieć również o kosztach montażu kratek wentylacyjnych – ok 5 zł za sztukę.

Pragniemy zaznaczyć, że podane w artykule ceny mają charakter poglądowy. Ostateczne koszty należy ustalić indywidualnie z konkretnym fachowcem lub firmą budowlaną.