Cennik usług instalacyjnych

Poniżej prezentujemy ogólnopolskie ceny usług instalacyjnych. Kwoty zostały uśrednione i zawierają podatek VAT.
usługa cena
Montaż Wc, bidet 92,5 zł/szt
Montaż umywalki 62,5 zł/szt
Montaż wanny wraz z baterią prysznicową 187 zł/szt
Montaż brodzika wraz z kabiną i baterią prysznicową 252 zł/szt
Zainstalowanie baterii kuchennej lub łazienkowej 52,5 zł/szt
Zainstalowanie panelu prysznicowego 187 zł/szt
Wykonanie kominka w całości według wzoru 9000 zł/szt
Wykonanie obudowy kominka z materiału klienta 2000 zł/
Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania 110 zł/pkt
Instalacja grzejnika 86 zł/szt
Wykonanie podejścia pod grzejnik – plastik 139,5 zł/szt
Wykonanie podejścia pod grzejnik – miedź 203 zł/szt
Montaż szafki i rozdzielacza do ogrzewania centralnego 405,5 zł/szt
Montaż zaworu RTL 203 zł/szt
Instalacja pionu c.o. centralnego lub podłogowego 310,5 zł/szt
Wymiana membrany w piecyku gazowym 40 zł/szt
Montaż gazowego,przepływowego ogrzewacza wody 275 zł/szt
Instalacja szafki i rozdzielacza do ogrzewania podłogowego 310,5 zł/szt
Instalacja typowej anteny do 90 cm 150 zł/szt
Montaż anteny na dachu lub kominie budynku 200 zł/szt

Cennik usług instalacyjnych

Polska leży w umiarkowanej strefie klimatycznej. Zimy bywają tutaj jednak raczej mroźne. Budynki mieszkalne muszą zostać zaopatrzone w instalacje grzewcze. Centralne ogrzewanie współcześnie rozumiane jest jako dostarczanie ciepła za pomocą wody do elementów grzejnych. System składa się z kilku elementów: kotła centralnego ogrzewania, grzejników, natomiast do rozprowadzania ciepła wykorzystuje się parę wodną lub powietrze.

Cena usług instalacyjnych może się różnić w zależności od wyboru konkretnego systemu grzewczego. Wykonanie instalacji centralnego ogrzewania średnio kosztuje od 120 do 190 zł za sztukę. Natomiast montaż pionu c.o centralnego lub podłogowego wynosi od 250 do nawet 400 zł za sztukę. Montaż jednego grzejnika średnio kosztuję około 100 zł. Różnica w cenie występuję przy wyborze materiału do wykonania podejścia pod grzejnik. Jeżeli decydujemy się na plastik zapłacimy od 100 do 150 zł za sztukę. Natomiast jeżeli jednak uważamy, że miedź jest lepszym rozwiązaniem, musimy się liczyć z kosztem od 150 do nawet 200 zł za sztukę. Montaż szafki i rozdzielacza do ogrzewania centralnego jest jeszcze droższe – od 300 do 400 zł za sztukę.

Jeżeli interesuje nas ogrzewanie podłogowe należy liczyć się z sporymi wydatkami np. koszt instalacji szafki i rozdzielacza do ogrzewania podłogowego waha się od 250 do nawet 450 zł za sztukę.

Z usługami instalacyjnym związany jest również biały montaż urządzeń sanitarnych. Zamontowanie sedesu lub bidetu może kosztować średnio około 70-140 zł. Tańsza jest instalacja umywalki – 50 - 100 zł za sztukę. Natomiast za montaż wanny wraz z baterią prysznicową trzeba już zapłacić nawet 250 zł. Jeszcze droższy jest montaż brodzika wraz z kabiną i baterią prysznicową – należy liczyć się z kosztem rzędu 280 - 330 złotych. Zainstalowanie samego panelu prysznicowego kosztuje około 150 zł. Natomiast montaż baterii kuchennej lub łazienkowej średnio kosztuje około 39 zł.

Należy pamiętać, że kwoty podane w artykule mają charakter poglądowy. Ostateczne ceny należy bezpośrednio ustalać z konkretnym fachowcem lub firmą budowlaną.